Véronique Gens soprán

Umělec

Poté, co byla více než deset let hvězdou barokní opery, si Véronique Gens vydobyla mezinárodní renomé jako jedna z předních interpretek mozartovského repertoáru. Její ztvárnění role Donny Elvíry v Donu Giovannim na festivalu v Aix-en-Provence v režii Petera Brooka a pod taktovkou Claudia Abbada se dočkalo celosvětového uznání.

 

Její repertoár zahrnuje nejvýznamnější mozartovské role, slavné role z oblasti francouzské tragédie lyrique.

 

Vedle rozsáhlého operního repertoáru se Véronique Gens věnuje také koncertní činnosti, hostovala na nejprestižnějších světových scénách, například v Královské opeře v Covent Garden, Vídeňské státní opeře, Pařížské opeře, Bavorské státní opeře, v Královském divadle La Monnaie v Bruselu, v barcelonském Gran Teatre del Liceu, Teatro Real v Madridu a Nederlandse Opera v Amsterdamu, stejně jako na festivalech v Aix-en-Provence, Salzburku a Glyndebourne. Měla také příležitost zpívat pod taktovkou osobností jako Claudio Abbado, Charles Dutoit, Louis Langrée, William Christie, Marc Minkowski, Myung-Whun Chung, Ivor Bolton, Jean-Claude Malgoire, Daniel Harding, Christophe Rousset, Sir Neville Marriner, Marek Janowski, Thomas Hengelbrock, Philippe Jordan, Alain Altinoglu, Jérémie Rhorer a Bertrand de Billy.

 

Její četné nahrávky (přes 80 CD a DVD) získaly řadu mezinárodních ocenění; nahrávka s titulem „Néère“, věnovaná francouzskému písňovému repertoáru, získala v roce 2016 prestižní „Gramophone Award“.