Stéphanie Pfister housle

Umělec

Stéphanie Pfister studovala hru na housle na Conservatoire à rayonnement régional ve Štrasburku. Zájem o interpretaci staré hudby rozvíjela dále na Schole Cantorum Basiliensis, kde studovala pod vedením Chiary Banchini a obdržela v roce 1997 sólový diplom. Zároveň studovala v oddělení staré hudby na Conservatoire à rayonnement régional v Toulouse, kde pod vedením Hélène Schmitt získala diplom první třídy v sólové hře na barokní housle a v komorní hře.

 

Bohatá koncertní kariéra Stéphanie Pfister zahrnuje pravidelnou spolupráci se soubory jako La Fenice (Jean Tubéry), Ensemble 415 (Chiara Banchini), le Parlement de Musique (Martin Gester), Akademia (Françoise Lasserre), Le concert d’Astrée (Emmanuelle Haim) a Le Poème Harmonique (Vincent Dumestre).

 

Diskografie Stéphanie Pfister obsahuje celou řadu nahrávek pro prestižní nahrávací společnosti jako Harmonia Mundi, K617, Zig-Zag Territoires a Alpha.

 

Je vyhledávanou pedagožkou a pravidelně vede interpretační kurzy, jež pořádá „Studio du parlement de musique“ či Národní symfonický orchestr města Nancy a Krajská konzervatoř v Poitiers. Opakovaně vedla smyčcovou a orchestrální třídu na Mezinárodní akademii v Sablé. Od roku 1997 vyučuje hru na barokní housle na konzervatoři ve Štrasburku.

 

Hraje na housle Sébastiana Klotze z roku 1750.

Koncerty