Quito Gato barokní a raně romantická kytara, aranže, hudební nastudování

Umělec

Quito Gato je absolventem Universidad de las Artes v Buenos Aires. Pokračoval studiem dirigování, skladby a zobcové flétny v Argentině, v Santiagu de Chile, Brasilii, Curitibě a Bostonu.

 

V roce 1992 se začal systematicky věnovat staré hudbě a studoval hru na loutnu, barokní kytaru, vihuelu a teorbu u Hopkinsona Smithe, Eduarda Egüeze a Dolores Costoyas.

 

Jako dirigent, sólista a člen nejrůznějších hudebních uskupení se představil v nejznámějších koncertních síních Jižní Ameriky, Spojených států a Evropy a také na řadě turné v Asii. Jihoamerický barokní repertoár tak s úspěchem uvedl například v Izraeli, Malajsii, Thajsku a Jižní Koreji.

 

Pravidelně spolupracuje se soubory Cappella Mediterranea, L’Arpeggiata, Le Poème Harmonique, Le Concert d’Astrèe, Les Musiciens du Louvre, Ensemble Clematis, A Corte Musical a Il Caravaggio.

 

Quito Gato je vyhledávaným lektorem a vedl semináře a mistrovské kurzy aranží pro orchestr a provozování staré hudby v Argentině a Brazílii, na Kubě, ve Španělsku a Francii.

 

Nahrává mimo jiné pro společnosti Naïve, Virgin, Alpha, K617, MA Recordings, Testigo, Musica Ficta, Ambronay, Testigo, Naxos a Sony.

 

V roce 2007 založil soubor Glossarium, s nímž uvádí řadu programů zaměřených na hudbu španělské renesance a baroka.

 

Jako skladatel a hudební aranžér pracuje v oblasti reklamy a kinematografie.

Koncerty