Martyna Pastuszka barokní housle, umělecká vedoucí

Umělec

Její hra byla skutečně precizní, technicky dokonalá a příjemně znělý tón se pojil s čistou intonací. Svoje sólové vstupy navíc zdobila velmi přirozeně znějící ornamentikou. (Opera Plus, 31. 7. 2014)

 

Martyna Pastuszka se na historickou interpretaci zaměřuje od roku 2001. Po absolutoriu Hudební akademie v Katovicích v roce 2004 se umělecky dále rozvíjela dlouhodobou spoluprací s polským souborem Arte dei Suonatori a skrze hudební setkávání s dalšími význačnými umělci, jako jsou Rachel Podger, Giuliano Carmignola, Andrew Parrott, Julien Chauvin, Andreas Staier, Hidemi Suzuki, Barthold Kuijken, Dan Laurin a René Jacobs.

 

Věnuje se sólové dráze i komorní hudbě. Je členkou Arte dei Suonatori, ale také pařížského orchestru Le Cercle de l’Harmonie, Le Concert Lorrain ve francouzských Metách a německého souboru NeoBarock. Jako hostující koncertní mistryně spolupracovala s Le Parlement de Musique ve Štrasburku (2009–2013), s polským souborem Capella Cracoviensis (od roku 2010) a souborem Collegium Marianum v Praze.

Koncerty