Lisandro Abadie Dom Carlos, Le Bostagi

Umělec

Lisandro Abadie pochází z Buenos Aires, kde byl jeho prvním učitelem zpěvu Sergio Pelacani. Následovala hudební studia and basilejské Schole Cantorum ve třídě Evelyn Tubb a na Vysoké hudební škole v Luzernu, kde se školil pod vedením Petera Brechbühlera. Je držitelem ocenění Edwin Fischer Gedenkpreis z roku 2006 a v roce 2008 byl finalistou Händelovy pěvecké soutěže v Londýně.

 

Jako sólista spolupracoval s význačnými dirigenty a umělci, jako jsou William Christie, Facundo Agudin, Paul Goodwin a Skip Sempé. Spolupracoval se soubory jako Les Arts Florissants, Collegium 1704, The Orchestra of the Age of Enlightenment, Les Talens Lyriques, Le Poème Harmonique, Il Complesso Barocco, La Risonanza a La Tempête.

 

V roce 2014 se představil v inscenaci Händelovy opery Riccardo Primo, v nastudování Benjamina Lazara pro Mezinárodní Händelův festival v Karlsruhe, vystoupil v Bachových Matoušových pašijích v amsterdamském sále Concertgebouw a v Janových pašijích s Liverpoolskou filharmonií a ztvárnil roli Arganta v Händelově Rinaldovi v Národním divadle v Praze. Pravidelně vystupuje na händelovských festivalech v Londýně, Karlsruhe a v Göttingenu. V roce 2017 účinkoval Lisandro Abadie v Maraisově opeře Alcione pod vedením Jordi Savalla. Mezi projekty plánované pro tuto sezonu patří provedení Lullyho Phaëtona v ruském Permu a ve Versailles.

 

Diskografie Lisandra Abadieho zahrnuje nahrávky Händelovy opery „Siroe“ a Monteverdiho „Madrigalů“, CD s názvem „Hudba pro královnu Caroline“, kompilaci „Airs sérieux et à boire“, nahrávky „Pašijí“ Williama Hayese, Schumanova oratoria „Der Rose Pilgerfahrt“, Händelovy kantáty „Aci, Galatea e Polifemo“, kompilaci s názvem „The Tempest“, inspirovanou dramatem W. Shakespeara, nahrávku Bachovy Mše h moll, CD s Les Arts Florissants nazvané “Bien que l’Amour” a DVD nahrávku Händelova Vzkříšení (“La Resurrezione”).

Koncerty