Hanna Herfurtner soprán

Umělec

Hanna Herfurtner debutovala v roce 2011 na Salcburském festivalu a na pódiu Berlínské státní opery poté, co v předchozím roce ztvárnila titulní roli v opeře Gisela! Hanse Wernera Henzeho na festivalu Ruhr Triennale. V roce 2013 se poprvé představila ve slavném Theater an der Wien, kde zazářila v roli Nerey v Polifemovi Nicoly Porpory, a na Festivalu Bregenz jako Chlapec v Kupci benátském André Čajkovského. V roce 2014 se vrátila na jeviště Berlínské statní opery, tentokrát v roli Polly v Birtwistlově opeře Punch and Judy.

 

Její koncertní repertoár zahrnuje díla od Bacha a Händela přes Orffovu Carminu Buranu až po Honeggerovu Johanku z Arku. Operní repertoár sopranistky zahrnuje role Tytanie v Brittenově Snu noci svatojánské, Fraate v Händelově Radamistu, Hudby v Monteverdiho Orfeovi, Mademoiselle Silberklang v Mozartově Divadelním řediteli, Olympie v Offenbachových Hoffmannových povídkách a Adele ve Straussově Netopýrovi.

 

Hanna Herfurtner vystupovala s celou řadou prestižních orchestrů a souborů od symfonických orchestrů v Bochumi a Mnichově po Jihoněmeckou filharmonii, Vídeňské symfoniky a Vídeňské filharmoniky a spolupracovala s předními dirigenty, jako jsou Michael Boder, Roland Kluttig, Oksana Lyniv, Christopher Moulds, Erik Nielsen, Steven Sloane, Patrick Summers, Christian Thielemann a Sebastian Weigle.

Koncerty