Eugénie Lefebvre (Francie) Doris, Olimpia, Roxane

Umělec

Eugénie Lefebvre je vítězkou mezinárodní pěvecké soutěže v Corneille za rok 2017 a laureátkou mezinárodní soutěže barokní hudby ve francouzském Froville z roku 2013. Studovala v Centru barokní hudby ve Versailles a na Guildhall School of Music and Drama v Londýně.

 

Její vášnivé zaujetí barokní operou jí otevřelo cestu k účinkování v inscenacích, jako jsou Castor et Pollux J.-Ph. Rameaua, Médée M.-A. Charpentiera, Rameaův Hippolyte et Aricie, Le Bourgeois Gentilhomme J.-B. Lullyho, Les Fêtes Vénitiennes A. Campry, Orfeo ed Euridice Ch. W. Glucka, Mozartův Don Giovanni, Korunovace Poppeina C. Monteverdiho (jako Néron), Charpentierovy opery Les plaisirs de Versailles (jako La Conversation), La Descente d’Orphée aux Enfers (jako Aréthuse) a Actéon (jako Aréthuse), Le Pouvoir de l’Amour P. Royera (jako Imagination a Hersilie) a Lullyho Les Amants Magnifiques (jako Caliste) a Cadmus et Hermione (jako Hymen).

 

Koncertně vystupovala s celou řadou předních souborů od Le Concert d’Astrée (Emmanuelle Haïm), přes Les Arts Florissants (William Christie), Les Talens Lyriques (Christoph Rousset), Le Concert de la Loge (Julien Chauvin), Pygmalion (Raphäel Pichon), Ensemble Correspondances (Sébastien Daucé), La Rêveuse (Florence Bolton a Benjamin Perrot), Sagittarius (Michel Laplénie), Les Symphonistes (Olivier Schneebeli), až po Ensemble Sébastien de Brossard (Fabien Armengaud) a Le Poême Harmonique (Vincent Dumestre).

 

V současné sezoně debutuje Eugénie Lefebvre v řadě významných rolí, z nichž jmenujme například Didonu v Purcellově opeře Didon and Eneas, Issé ve stejnojmenné opeře André Cardinala Destouchese a také Doris, Olympii a Roxanu v Camprově opeře-baletu L’Europe Galante.

Koncerty