Enrike Solinís barokní kytara a lavta, umělecký vedoucí

Umělec

Solinís, který je označován za jednoho z předních kytarových virtuosů své generace, předvedl famózní výkon. Vyzařuje velkou energii, spontaneitu, která dokáže strhnout. (Lidové noviny, 26. 7. 2017)

 

Enrike Solinís Azpiazu pochází z Bilbaa, kde také studoval hru na kytaru a historicky poučenou interpretaci na Conservatorio Superior de Música J. C. de Arriaga. Ve studiích pokračoval na Escola Superior de Música de Catalunya v Barceloně.
Je laureátem řady mezinárodních soutěží, jako například Concurso Internacional de Comillas, Mezinárodní hudební soutěže Ataulfa Argenty a Mezinárodní hudební soutěže Andrése Segoviy, a je považován za jednoho z předních kytarových virtuosů své generace.

 

Solinís pravidelně spolupracuje s řadou předních hudebních těles, jako jsou Hespèrion XXI, Le Concert des Nations a la Capella Real de Catalunya (vše pod vedením Jordi Savalla), Akademie für Alte Musik a Le Concert d’Astrée. Je zván k účinkování na význačných světových pódiích, z nichž uvádíme alespoň Carnegie Hall, Konzerthaus Berlin či Théâtre des Champs-Elysées v Paříži. V roce 2006 založil soubor Euskal Barrokensemble, jehož je uměleckým vedoucím.

Koncerty