Clément Debieuvre (Francie) Philène, un Berger (pastýř), un Italien (Ital)

Umělec

Clément Debieuvre je absolventem studia barokního zpěvu při Centru barokní hudby ve Versailles, kde se v letech 2014 a 2015 podílel na řadě koncertů a představení. Zpěv a poučenou interpretaci staré hudby předtím studoval na konzervatoři v Lille pod vedením Françoise Semellaz a Dominiqua Vasseura. V roce 2017 se zúčastnil Académie d’Ambronay pod vedením Paula Agnewa, v březnu letošního roku absolvoval mistrovské kurzy Akademie Versailles, kde navštěvoval třídy Benoîta Dratwického, Barbary Nestoly a Chantal-Santon Jeffery. Je laureátem soutěže barokního zpěvu nadace Royaumont (2016 a 2017).

 

V současné a uplynulé sezoně se podílel například na inscenaci Ballet royal de la nuit ve spolupráci s Ensemble Correspondances a pod taktovkou Sébastiena Daucého a se stejným souborem také vystoupí jako Ixion v opeře La Descente d’Orphée aux Enfers Marca-Antoina Charpentiera. Dále se představí jako sólista v provedení Charpentierova Te Deum ve spolupráci se souborem Concert Spirituel pod vedením Hervé Niqueta a vystoupí na turné ve spolupráci s Paulem Agnewem, v rolích Énéa v opeře Didon Henri Desmaresta a Námořníka v Purcellově opeře Dido a Aeneas. Podílel se na provedení Requiem Jeana Gillese pod taktovkou Skipa Sempého na festivalu Misteria Paschalia v polském Krakově a na provedení Markových pašijí J. S. Bacha se souborem Le Concert Etranger na koncertech v Itálii a Švýcarsku. Dále se představil na francouzském turné ve spolupráci se souborem Concert Spirituel a Hervé Niquetem v dvojroli Lycasta a Řeka v Lullyho Les Amants magnifiques. V roce 2016 vystupoval v několika projektech s Concert Spirituel a Hervé Niquetem.

 

Plány na nadcházející sezonu zahrnují například účinkování v opeře La Foret Bleue Louise Auberta (jako Le prince charmant), v inscenaci připravované prestižním centrem Atelier lyrique de Tourcoing a roli v uvedení opery Jephte Michela Pignoleta de de Montéclair v Budapešti.

Koncerty