Anna Reinhold mezzosoprán

Umělec

Po studiích na Conservatoire National Supérieur de Musique et de Dance v Paříži a na Vídeňské univerzitě získala Anna Reinhold možnost pracovat pod vedením Williama Christieho v rámci akademie Les Arts Florissants.

 

S Jardin des voix debutovala v roli Cybèle v inscenaci opery Atys J.-B. Lullyho v Královské opeře ve Versailles a v Brooklynské hudební akademii v New Yorku.

 

Následovala řada dalších projektů s Les Arts Florissants, v nichž se představila například jako Čarodějnice v Purcellově opeře Dido and Aeneas, Démon v Händelově díle Acis a Galatea, Prosperia v La Descente d’Orphée aux Enfers M.-A. Charpentiera a v recitálu árií J.-Ph. Rameaua ve vídeňském Konzerthausu a v Mariinském divadle v Petrohradu. Tato bohatá spolupráce v nedávné době přinesla například vydání druhého dílu nahrávky s názvem „Airs sérieux et à boire“ u společnosti Harmodia Mundi.

 

Anna Reinhold je považována za jednu z nejtalentovanějších mezzosopranistek současosti a v oblasti staré hudby spolupracovala s celou řadou specializovaných souborů a významných dirigentů, jako jsou Andrea Marcon, Raphaël Pichon, John But a Jonathan Cohen, a představila se na prestižních pódiích v Evropě a USA. Mezi nejvýznamnější projekty uplynulých sezon patří spolupráce se se souborem Cappella Mediterranea.

 

Pod vedením Leonarda Garcíi Alarcóa se představila v inscenaci Cavalliho Eleny na festivalu v Aix-en-Provence a na evropském a jihoamerickém turné. Ve spolupráci s Cappellou Mediterraneou se podílela také na inscenaci Monteverdiho L’Orfeo a CD nahrávce věnované Cavalliho tvorbě.

 

Na scéně pařížského divadla Théâtre des Champs-Elysées debutovala pod taktovkou legendárního Jeana-Clauda Malgoira v titulní roli Rossiniho Italky v Alžíru. Měla také možnost vystupovat po boku Sabine Devieilhe v poslední Malgoirově inscenaci, jíž byla Debussyho opera Pelléas at Mélisande.

 

Vedle aktivit na poli staré hudby se Anna Reinhold věnuje také jiným oblastem. Ohlas kritiky si vysloužilo její účinkování v Zemlinského Trpaslíkovi v Caenské opeře.

 

Její plánovaná vystoupení pro letošní sezonu zahrnují mimo jiné provedení Brittenovy kantáty Phaedra, Mendelssohnovy ouvertury Sen noci svatojánské ve spolupráci s Insula Orchestra a pod vedením Laurence Equilbey a uvedení Bachových Matoušových pašijí na Mallorce.

 

Anna Reinhold založila soubor Caravaggio, s nímž se věnuje komorní hudbě a písňovému repertoáru pozdního 18. a raného 19. století a spolupracuje s hudebními partnery jako teorbista a kytarista Quito Gato a fortepianista Florent Albrecht.

Koncerty