Alexis Kossenko flauto traverso, umělecký vedoucí

Umělec

Alexis Kossenko pochází z francouzské Nice. Webový portál Musica Pointers jej popisuje jako mladého génia „mnoha dovedností se slibně se rozvíjející kariérou […] Jen na málokterého dirigenta je tak příjemný pohled, ať už pro hráče v orchestru nebo obecenstvo, a přesto na jeho výkonu není patrná žádná snaha udělat dojem či ohromit.“

 

Alexis Kossenko je znalcem nejrůznějších historických variant svého nástroje od barokní flétny přes klasicistní flétnu až po romantickou, ale hraje také na moderní příčnou flétnu (je absolventem Conservatoire National Supérieur v Paříži, kde studoval u Alaina Mariona). V současné době je prvním flétnistou souborů jako L’Orchestre des Champs-Elysées (Philippe Herreweghe), La Chambre Philharmonique (Emmanuel Krivine), Ensemble Matheus (Jean-Christophe Spinosi), Gli Angeli Genève (Stephan MacLeod) a Le Concert Spirituel (Hervé Niquet).

 

Nahrál řadu alb s flétnovými koncerty Carla Nielsena, J. Haydna či Josepha Touchemoulina a pořídil kompletní nahrávky koncertů C. P. E Bacha (oceněno Choc de Classica), A. Vivaldiho (Editor’s Choice de Gramophone), G. Ph. Telemanna (Choc de Classica), G. Tartiniho (Choc de Classica) a kompletních Pařížských kvartetů G. Ph. Telemanna.