Aaron Sheehan (USA) Octavio, Dom Pedro

Umělec

Americký tenorista Aaron Sheehan, který bývá označován za „jednoho z nejlepších tenoristů současnosti“ (The Boston Globe) je stejně doma na koncertním pódiu i na operní scéně. Ztvárnil titulní roli v nahrávce Charpentierovy opery La Descente d’Orphée aux Enfers, již inicioval Bostonský festival staré hudby a která získala titul „Nejlepší operní nahrávky“ při udílení cen Grammy v roce 2015.

 

Koncertní a operní angažmá jej zavedla na řadu prestižních pódií světa od festivalu Tanglewood přes Lincolnovo centrum, Metropolitní muzeum v New Yorku a Washingtonskou národní katedrálu po festivaly staré hudby v Bostonu, San Franciscu, Vancouveru, Houstonu, Tucsonu, Washingtonu DC a Madisonu nebo na Tage Alter Musik Regensburg.

 

Aaron Sheehan je také vyhledávaným interpretem Bachových oratorií a kantát, Händelových oratorií a Mozartových mší. Vystupoval s orchestry jako Symfonický orchestr Seattlu, American Bach Soloists, Boston Early Music Festival, Boston Baroque, Tafelmusik, Symfonický orchestr Severní Karolíny, New York Collegium, Orpheus Chamber Orchestra, Charlotte Symphony, Boston Cecilia, Charleston Bach Festival, Baltimore Handel Choir, Les Voix Baroque, Pacific Chorale, Tempesta di Mare, Aston Magna Festival, Bach Collegium San Diego, Pacific Music Works, Boston Museum Trio, Magnificat, Tragicomedia, Folger Consort a Concerto Palatino.

 

K plánovaným vystoupením a angažmá Aarona Sheehana patří Orlando Orlando generoso s BEMF, The Orpheus Project s Novozélandskou taneční společností, Eumete Il ritorno d’Ulisse in patria se souborem Opera Atelier a další provedení Bachových Matoušových a Janových pašijí, Mše h moll a Magnificat.

Koncerty