Sarah Louise Ridy historické harfy, umělecká vedoucí

Umělec

Sarah Louise Ridy získala bakalářský titul v oboru moderní harfa na Royal Northern College of Music v Manchesteru a poté pokračovala bakalářským a magisterským studiem barokní harfy. Byla první držitelkou magisterského titulu v oboru barokní harfa na Královské konzervatoři v nizozemském Haagu.

 

Hraje v nejčastěji na italskou trojřadou harfu, konkrétně model „Cellini“ z dílny Rainera Thuraua z německého Wiesbadenu, což je nástroj, v němž se zhédla během Světového harfového kongresu v Ženevě. V poslední době však svou malou sbírku harf rozšířila ještě překrásnou keltskou harfu s kovovými strunami, již vyrobila Violaine Alfaric, a doufá, že se o tento nástrojový skvost bude moci brzy podělit s posluchači, stejně jako se svým novým gotickým nástrojem, pětadvaceti-strunnou harfou z dílny Franze Reschenhofera.

 

Sarah Louis Ridy vystupuje jako sólistka, ale spolupracuje také s řadou souborů po celém světě. Zabývá se hudbou nejrůznějších stylů, z nichž mnohé mají kořeny ve staré hudbě, a je vždy otevřená možnostem objevovat nový repertoár a šířit dále povědomí o krásách barokní harfy. Sarah zavítala na nesčetných turné do nejrůznějších koutů světa a její umění měli možnost slyšet posluchači v Izraeli, Řecku, Kolumbii, Chorvatsku, USA a dalších zemích. V současné době je vedoucí lektorkou barokní harfy na Královské konzervatoři v Haagu.

Koncerty