Oleguer Aymamí violoncello, umělecký vedoucí

Umělec

Oleguer Aymamí pochází z katalánského Sabadellu a první hudební zkušenosti získával jako člen sboru Escolania de Montserrat podvedením Ireneu Segarra.

 

Studoval hru na violoncello na Escole Superior de Música de Catalunya v Barceloně u Damiàna Martíneze a poté absolvoval magisterské studium na Ženevské univerzitě v oboru barokní violoncello (u Bruna Cocseta) a dirigování (u Laurenta Gaye).

 

Široký záběr jeho hudebních aktivit zahrnuje nejrůznější styly od staré hudby po hudbu soudobou. Pravidelně vystupuje jako sólista a člen rozmanitých komorních uskupení a orchestrů, jako jsou Le Concert d’Astrée (Emmanuelle Haïm), Cappella Mediterranea (Leonardo García Alarcón), Gli Angeli Genève (Stephan MacLeod), Orfeo 55 (Nathalie Stutzmann), Les Basses Réunies (Bruno Cocset), Geneva Camerata, Ensemble Cantatio (John Duxbury) a Vespres d’Arnadí (Dani Espasa).

 

Byl zakládajícím členem kvarteta Brossa String Quartet and je uměleckým vedoucím souboru Ensemble Exclamatio. Mnohé ze zmíněných spoluprací zahrnovaly CD nahrávky pro nejrůznější společnosti.

Koncerty