Les Folies françoises orchestr

Umělec

Soubor Les Folies françoises vznikl v roce 2000. Soubor pod vedením houslisty Patricka Cohëna-Akenina usiluje o oživení repertoáru 17. a 18. století v duchu svobody, mnohosti a tvořivosti, jenž dominoval hudební produkci francouzského Velkého století (le Grand Siècle).

 

Podobně jako třináctý cyklus skladeb pro cembalo Françoise Couperina, podle nějž nese soubor jméno, chtějí Les Folies françoises vyjadřovat celou škálu barev a emocí charakteristických pro hudební výraz tehdejší doby. Soubor se díky smyslu pro detail a inovaci záhy stal pevnou součástí mezinárodní scény staré hudby a vystupoval na význačných pódiích, jako jsou Théâtre des Champs-Élysées, Théâtre du Châtelet, Cité de la Musique, Théâtre de la Ville in Paris, Arsenal de Metz, Chapelle Royale, Royal Opera of Versailles, a v operních domech v Dijonu a Nantes. Soubor je pravidelným hostem na Folles Journées de Nantes a na festivalech v Ambronay, Saint-Denis, Saintes, Beaune, Sully, Saint-Michel-en-Thiérache, La Chaise-Dieu a Sablé-sur-Sarthe.

 

Nahrávky souboru pro společnosti Cypres, Alpha, Fontmorigny, K617 a Camera Lucida se setkaly s nadšeným ohlasem recenzentů. Kompletní nahrávka Bachových sonát pro housle a basso continuo získala ocenění „Choc“ časopisu Monde de la Musique.

Koncerty