Lautten Compagney

Umělec

Lautten compagney BERLIN je jedním z předních souboru staré hudby v Německu. Již třicet let přináší soubor pod vedením Wolfganga Katschnera radost posluchačům svým zapáleným a inovativním přístupem k provozování hudby. V řadě novátorských projektů přibližují hudební jazyk baroka dnešnímu publiku a získávají staré hudbě nové věrné příznivce. V komorním obsazení i jako operní orchestr se lautten compagney neustále vydává za hranice známého repertoáru, aby hledala nové kombinace zvuků a spojení s jinými uměleckými formami.

 

Soubor je držitelem celé řady ocenění za své objevné projekty a netradiční hudební a mezioborové spolupráce. CD nahrávka „Timeless“, na níž se barokní hudba snoubí s díly Philipa Glasse, přinesla lautten compagney ECHO Klassik award za rok 2010. V roce 2012 získal soubor cenu Rheingau Music Prize jako uznání za kreativní přístup k tvorbě dramaturgií.

 

Lautten compagney je pravidelným hostem na významných koncertních pódiích a festivalech v Německu a dalších evropských zemích. Soubor vystupoval například v amsterdamském Concertgebouw, ve vídeňském Musikvereinu, na Rheingau Musik Festival, Händel Festival Halle, Mosel Musikfestival a na festivalu Oude Muziek Utrecht.
Dvakrát ročně zvou členové lautten compagney v čele s Wolfgangem Katschnerem posluchače, aby se k nim v rámci hudebního festivalu AEQUINOX v bavorském Neuruppinu připojili k oslavám jarní a podzimní rovnodennosti.

Koncerty