Euskal Barrokensemble

Umělec

Všichni jsou vynikajícími sólisty i ansámblovými hráči, nápaditá improvizace je jim vlastní. ... energie a temperament patřily výhradně hudbě, která posluchače rozproudila k zaslouženě bouřlivým ovacím. (casopisharmonie.cz, 26. 7. 2017)

 

Soubor, který vznikl z popudu kytaristy Enrika Soliníse, se věnuje hudební tradici evropských a amerických kultur. Přístup k interpretaci historického repertoáru vyzdvihuje přirozenost a spontaneitu a klade důraz na uvádění pozapomenutých děl s poukazem na nepřeberné hudební dědictví.

 

Všechny projekty souboru se opírají o důsledný muzikologický výzkum, ale také kreativní přístup k interpretaci. Řada programů (např. nedávno sestavený projekt s názvem „Euskal Antiqva proyect“) zahrnuje repertoár a provozovací praxi z různých zemí a oblastí na rozsáhlém území od Středního východu po Středomoří a často představuje hudbu pocházející až z Nového světa.

 

Euskal Barrokensemble je pravidelným hostem mezinárodních hudebních festivalů jako Montreal Baroque Festival, Auditorio Nacional v Madridu, Euskalduna Jauregia v Baskicku, Festival Leo Brouwer v Havaně a další. Vystoupení souboru se setkávají s nadšeným ohlasem posluchačů i kritiky.

Koncerty