Douglas Williams Silvandre, Zulliman

Umělec

Douglas Williams je považován za jednoho z nejnadanějších basbarytonistů mladé generace a jeho umění v sobě podle recenzentů snoubí „přirozené herectví“ (Seattle Times) s „basovým témbrem obdivuhodné pevnosti“ (Music Web International), je jedním z nejžádanějších operních pěvců své generace. Spolupracoval s celou řadou význačných dirigentů, jako jsou Simon Rattle, Nicholas McGegan, Helmut Rilling, Neville Marriner, John Nelson a Christoph Rousset, a vystupoval na světoznámých pódiích, z nichž jmenujme například Lincoln Center, Kennedy Center, Mozart-Saal ve Stuttgartu a frankfurtskou Alte Oper. Vzhledem k rozsáhlému repertoáru, který zahrnuje hudbu čtyř staletí, je vyhledávaným interpretem Monteverdiho, Händela, Bacha a Mozarta, ale také partů romantické a moderní hudby.

 

„Dokonalý smysl Douglase Williamse pro dramatický náboj rolí“ (The New York Times) se projevuje jak na operním tak na koncertním pódiu. Významná angažmá z poslední doby zahrnují premiéru Scarlattiho La gloria di primavera v Carnegie Hall s Philharmonia Baroque Orchestra a Nicholasem McGeganem, programy barokní hudby s Les Talens Lyriques v Paříži, Versailles a Oslu a vystoupení v Carnegie Hall se skladbou Charlese Wuorinena It Happens Like This, ve spolupráci s Komorním orchestrem Metropolitní opery, nebo provedení Händelova Mesiáše s Nashvilleskou, Detroitskou a Houstonskou národní filharmonií.

 

V roce 2016 se Douglas Williams podílel na premiérové nahrávce Scarlattiho serenaty La gloria di primavera s Philharmonia Baroque Orchestra. Jeho nahrávka Charpentierovy opery La Descente d’Orphée aux Enfers s Boston Early Music Festival Orchestra získala Grammy za nejlepší operní nahrávku roku 2015.

Koncerty