Barbora Kabátková zpěv, harfa, umělecká vedoucí

Umělec

Barbora Kabátková žije hudbou od dětství. Veliký vliv na její lásku k hudbě měly hodiny klavíru pod vedením Marie Štajnochrové a dlouholeté působení v Kühnově dětském sboru pod vedením Jiřího Chvály.

 

Studiu zpěvu se vždy věnovala soukromě. Díky interpretačním kurzům pod vedením Maria van Alteny, Petera Kooije, Julie Hassler, Howarda Crooka či Joela Frederiksena nalezla cestu ke staré hudbě, které nyní věnuje nejvíce času. Hraje na středověké harfy a psalterium.

 

Barbora Kabátková pravidelně vystupuje na předních českých a světových koncertních pódiích a spolupracuje se soubory jako Collegium Vocale Gent (Philippe Herreweghe), Collegium 1704 (Václav Luks), Collegium Marianum (Jana Semerádová), Musica Florea (Marek Štryncl), Cappella Mariana (Vojtěch Semerád), Concerto Melante (Raimar Orlovsky), Accentus Austria (Thomas Wimmer) či La Grand Chapelle (Ángel Recasens).

 

Věnuje se taktéž soudobé hudbě (ve spolupráci s Orchestrem Berg či Ostravskou bandou) a mezižánrovým projektům – v roce 2014 spoluúčinkovala s Bratry Ebeny na jejich nejnovější desce Čas holin (píseň „Routa“).

Koncerty